Femija 8 vjec martohet me 61-vjecare per nje ritual familjar

Nje femije tete vjec eshte martuar me nje grua 61 vjecare. Kjo gje ndodhi ne Afrike ne Tshwane. Sanele Masilela dhe Helen Shabangu jane martuar per te praktikuar nje ritual. Nje paraardhes i femijes i kishte dale mamase ne enderr dhe i kishte thene qe te vepronin keshtu. Ceremonia para miqve dhe te afermve u be per te parandaluar zemerimin e shpirtrave te keqinj dhe per te shmangur denimin hyjnor.
"Ne kete menyre beme te lumtur paraardhesit. Nese nuk do ta kishim bere do te ndodhte dicka e keqe ne familjen tone",- tha familja e Sanele per 'Daily Mail', pas reagimeve te shumta te komunitetit. Sanele tha se :"Jam shume i lumtur qe u martova me Helen, por kur te rritem do te martohem me nje vajze te moshes sime".
Shiko Videon