Pas shumë kohësh, Barcelona nuk është më e para

Barcelona nuk është më skuadra më e mirë në botë sipas IFFHS. Në rënditjen e re për muajin shkurt, Barcelona tani ka rënë në pozitën e pestë të rënditjes.
Chelsea është tani skuadra më e mirë para Athletico Madrid, Bayern Munchen, Corinthians e Barcelonës. Boca Juniors është në vendin e gjashtë ndërsa Real Madrid vetëm në pozitën e shtatë.
Megjithatë ngushëlluese për Barcelonën mbetet fakti se mbetet skuadra më e mirë aktuale në UEFA dhe FIFA.
Humbja me Milanin dhe dy ndeshjet me Real Madridin ka zbritur nga lideri superfuqinë e futbollit evropian e botëror në 5 vitet e fundit.

Shiko Me Posht