Tensioni në Maqedoni, deputeti Bekim Fazliu fyen rëndë në parlament: “Në dreq Gruevski dhe Ali tradhtari” (video)

Situata e tensionuar në shtetin fqinj Maqedoni, ka vijuar edhe brenda në parlament!
Kështu, deputeti i PDSH-së, Bekim Fazliu ka shpërthyer sapo ka hipur në foltoren e këtij parlamenti dhe me një të folur uragan, ka kërkuar urgjentisht lirimin e të gjithë shqiptarëve të arrestuar gjatë protestave të orëve të fundit. Ndërkohë, tonet e ashpra të gjuhës së tij nuk kanë lenë jashtë dhe Gruevskin dhe Ali Ahmetin të cilin e quajti tradhtar.
Shiko Videon: